Lyžařský advent po Salcbursku

Lyžařský advent po Salcbursku

Zdroj: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

Chcete-li strávit advent v horách, daleko od hlučícího davu, vypravte se do rakouského Saalbachu Hinterglemmu. Tady na vás čeká fantastické lyžování, procházky v korunách stromů a létající adventní trh.

Zdroj: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

Přibližně sto kilometrů na jih od Salcburku leží jeden z největších lyžařských komplexů v Rakousku. Vznikl propojením středisek Saalbach, Hinterglemm, Leogang,  Fieberbrunn, které vytvořili rozlehlý lyžařský cirkus. Dvě stě sedmdesát kilometrů sjezdovek propojuje dokonalá síť expresních, krytých a v poslední době také vyhřívaných lanovek. Díky tomuto promyšlenému konceptu zůstanete skoro pořád zacvaknuti ve vázání a žádnou trasu neprojedete dvakrát.

Kromě toho budete nadšeni i z různorodosti celého areálu. Okusíte klasické sjezdovky, zařádíte si ve freeridovém parku, postavíte se na start závodní tratě SkiMovie, naskočíte na vlny ve snow trailu nebo vyjedete obloučky pod hvězdnou oblohou na svazích s umělých osvětlením.

Nákupy ve vzduchu

Cestou na sjezdovku si budete moci také nakoupit vánoční dárky. Společnost Hinterglemmer lift totiž šestnáctého prosince pořádá adventní trh přímo na lanovce 12er Express. V Hinterglemmu se patnáct gondol promění v létající adventní stánky. Uvnitř kabinek regionální prodejci rozbalí malý pult a návštěvníkům nabídnou vkusné vánoční dárky ze dřeva, včelího vosku, vlny a dalších přírodních materiálů.

Zdroj: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

Až pořídíte potěšení pro své blízké, zamiřte z Hinterglemmu k chatě Lidlingalm. Dejte si svařené víno či punč na zahřátí a pak vstupte na alpský „Golden Gate Bridge“. Cestou po visutém, čtyřicet dva metrů vysokém mostě překlenete údolí s řekou Saalbach a dostanete se na nejvýše položenou stezku ve vrcholcích stromů v Evropě zvanou Baumzipfelweg. Masivní konstrukce z modřínového dřeva se schodišti, věžemi a platformami vás provede poznávacími, informačními a interaktivními stanovišti.

Ve stejný den pak v Leogangu nasedněte na saně tažené koňmi, které vás romantickou cestou zavezou do údolí Knapeenstube. Tam navštívíte nejstarší stříbrný důl v Salcbursku, v jehož štolách se prostřednictvím průvodců seznámíte s historií hornické osady založené v desátém století. Adventní atmosféra vám v unikátním prostředí pronikne doslova do morku kostí.  Místní hudebníci totiž vytáhnou housle, harfu, akordeon a v podzemí spustí sváteční muzicírování.

Během celého adventu můžete také absolvovat trekking s certifikovanou horskou vůdkyní a ošetřovatelkou lam Barbarou Steinlecherovou. Na výletě tichou zimní přírodou v okolí Fieberbrunnu vás doprovodí i její svěřenci – Ronaldo, Loriot, Coco, Felix a Diego.

Zdroj: Tourismusverband Saalbach Hinterglemm

Chutě Salcburska

Ať již budete krotit rychlá prkýnka nebo si užívat vánoční zvyky, odpočinek najdete v šedesáti horských chatách, které v duchu filozofie „lässig“ servírují pohodu svým návštěvníkům. V celém lyžařském regionu ji ještě navíc doplní gastronomické požitky – sýrové noky Kasnocken, špekové knedlíky, grilovaná žebírka či taštičky Pinzgauer Bladl plněné kyselým zelím, bramborovým salátem a kedlubnou.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 43 times, 1 visits today)