Nemohlo to být lepší, hodnotí rok 2018 hrdý otec Petr Korda

Potomci Petra Kordy a Reginy Rajchrtové kráčí ve šlépějích svých rodičů...

Až se naplní poslední minuta roku 2018, bude si moci bývalý český tenista Petr Korda se svou manželkou Reginou Rajchrtovou, taktéž bývalou vynikající tenistkou, s patřičnou hrdostí připít šampaňským, protože pomalu končící rok se rodině Kordových povedl nadmíru skvěle.

Řeč je o potomcích obou bývalých tenisových profesionálů – dcery Jessica a Nelly vyhrály po jednom turnaji na golfové LPGA, přičemž pro mladší Nelly to bylo premiérové vítězství, a syn Sebastian triumfoval na juniorském Australian Open.

Vlastně by se dalo říct, že Petr Korda měl dost důvodů si „bouchnout“ šampaňské několikrát už během roku. A rozhodně to byla odměna za hodiny ztraceného spánku, kdy na dálku sledoval zápolení svých dětí. Úspěšné, protože každé z nich přivezlo domů na Floridu nějakou vítěznou trofej. A rozhodně ne ledajakou a tuctovou…

Sebastian kráčí ve šlépějích otce

„Teď je to čas jejich životů. Jsem rád a vděčný za to, že dělají to, co je baví, co mají rádi. Oni jsou teď ti tahouni, já je mohu jen podporovat,“ přiznal Petr Korda.

Úspěšný rok 2018 pro rodinu Kordových načal nejmladší z dětí, 18letý syn Sebastian, který na konci ledna triumfoval na juniorském Australian Open. Na stejném místě přesně dvacet let poté, co v Melbourne získal svůj jediný titul na grandslamu ve dvouhře i jeho otec, který právě v lednu oslavil 50. narozeniny.

Sebastianův triumf sledoval jeho otec jen na dálku ze svého domu v Bradentonu na Floridě. Sám během své kariéry vyhrál 10 turnajů ATP Tour včetně už zmíněného grandslamu v Austrálii. Na tenisovém růstu Sebastiana měla velký podíl i manželka Regina. To proto, že Petr v prvních letech golfové kariéry nejstarší Jessiky s ní hodně cestoval po turnajích v roli caddieho. A tak Regina doprovázela na tenisové tréninky Sebastiana i mladší z dcer Nelly pro změnu na golfové.

„Byla to jen naše volba, ale máma i táta nám vždycky poskytli příležitosti a vždy nás povzbuzovali. Věděl jsem, že tenis bude těžká cesta. Je to požehnání i prokletí. To proto, že všichni znají mé rodiče i to, jak skvělé tenisové kariéry mají za sebou. Někdy to znamená velký tlak, ale na druhou stranu máte nablízku někoho, kdo vám vždy poradí a ví, jak se dostat až na vrchol,“ prohlásil Sebastian.

Páté vítězství Jessiky

V okamžiku, kdy Sebastian zvítězil v Melbourne, Nelly hrála zahajovací turnaj golfové sezony na Bahamách, zatímco Jessica se zotavovala po náročné operace čelisti, po níž jí v ní zůstalo 27 zpevňujících šroubů a každý pohled do zrcadla jí působil doslova šok. V tu chvíli byl golf a myšlenky na další tituly zcela na vedlejší koleji.

Jenže po pár týdnech, v únoru na turnaji LPGA v Thajsku při svém prvním startu po těžké operaci Jessica hned vyhrála a získala svůj v pořadí už pátý titul na LPGA. Musela si na něj ale počkat téměř tři roky. „Jsem neuvěřitelně šťastná a vděčná za sezonu, kterou jsem odehrála. Samozřejmě, že něco mohlo být lepší, protože vždycky chcete víc. Ale vzhledem k tomu, kde jsem byla na začátku roku, co jsem prožila a jak jsem se cítila, jsem naprosto spokojená s tím, kde momentálně jsem,“ ohlédla se za celým rokem Jessica.

Premiérový titul Nelly

Tím ale ještě klan Kordových neřekl poslední slovo. O to se postarala mladší z dcer Nelly, když vyhrála na turnaji Swinging Skirts LPGA Taiwan Championship a radovala se ze svého premiérového vítězství na LPGA. Dvacetiletá golfistka už dvakrát předtím vstupovala do finálového kola jako lídr, ale až napotřetí si došla pro vítěznou trofej. „Je to jeden z nejlepších dní v mém dosavadním životě. Mohu si odškrtnout jeden ze svých splněných cílů. O vítězství na turnaji LPGA jsem snila od okamžiku, kdy jsem začala hrát golf,“ prozradila Nelly.

Když Nelly turnaj na Tchajwanu vyhrála, byl Sebastian se svými rodiči doma v Bradentonu a na dálku její cestu za prvním titulem sledovali. „Nikdy v životě jsem nebyl nervózní, jako během toho závěrečného kola,“ přiznal Sebastian a společně s Jessikou připravili své sestře na příjezdové cestě k jejich domu slavnostní uvítání včetně velkého transparentu.

Nelly si díky svému vítězství a dalším skvělým výsledkům na 21 turnajích LPGA, na nichž 17krát prošla cutem a připsala si šest umístění v top 10, vydělala ve své druhé sezoně v nejprestižnější ženské sérii světa 1,055 milionu dolarů, zatímco její sestra Jessica přidala 884 tisíc dolarů. Obě se staly v historii teprve třetím sourozeneckým párem, který dokázal vyhrát turnaj na LPGA. „Myslím, že obě už dokázaly a samotné vědí, že patří mezi nejlepší golfistky světa,“ mohl s patřičnou hrdostí konstatovat jejich otec Petr.

I pro něj to byl úžasný rok. Navzdory probděným nocím při sledování svých dcer při turnajích hraných v Asii a Austrálii. „Vždycky jsem vzhůru a jsem i na telefonu dokud neodehrají poslední ránu. Abych jim mohl v případě potřeby pomoci,“ prozradil Petr Korda před časem pro LPGA a nijak neskrývá, že rok 2018 se jejich rodině povedl. „Nemohlo to být lepší. Samozřejmě se tu a tam narazilo, přišla nějaká modřina, ale důležité je, že moje děti dělají to, co je baví. Každý den ale také tvrdě pracují a sklízejí za to ovoce,“ dodal hrdý otec Korda.