Lyže a lyžáky prémiové kvality. Vyzkoušejte originální modely

Lyže a lyžáky prémiové kvality. Vyzkoušejte originální modely

Představujeme lyže a lyžáky, které se neobjevují v běžné nabídce sportovních obchodů a nevyrábějí se ani ve velkých sériích. Jsou určeny pro ty, kteří se chtějí odlišit a zároveň mít prémiovou kvalitu. Zde jsou zajímavé modely značek AK, Kessler, Blossom a Vist a lyžáky Strolz. Modely všech zmíněných značek se dají koupit i u nás. Cena lyží se pohybuje od 30 000 do 40 000 Kč, cena lyžáků Strolz těsně přes 20 000 Kč.

Kessler

Lyže Kessler jsou zajímavé tím, že jejich výrobce používá při výrobě mnohé postupy užité ve výrobě skvělých závodních snowboardů. Příkladem je technologie KST (Klothoid Shape Technology), která poskytuje různé poloměry, měnící se podle různého náklonu při hranění lyže. Mají i zajímavý nadčasový design, z barev vévodí černá a bílá.

AK

Značku AK SKI SWITZERLAND založil v roce 1995 Aldo Kuonen, bývalý šéf závodního týmu Rossignol, s jednoduchým cílem – vyrobit lyže, které jdou proti proudu. Nová řada AK má 8 modelů na sjezdovku, tři z kategorie Allmountain/Freeride/ Touring a jednu lyži kategorie Exklusive Black Python. To je absolutní vrchol nabídky – krásná, elegantní a jedinečná lyže. Povrch ELASTAK dává lyži jedinečný design.

Blossom

Blossom se nezabývá lyžemi pro začátečníky a rekreační lyžaře. Vyrábí pouze lyže top kategorie a používá ty nejlepší materiály. Struktura lyží vychází ze závodních, jedná se o klasický sandwich, jasanové dřevěné jádro doplňuje topol, případně okumé. K tomu vyztužení titanalem, karbonem a gumou. Dnes v provozu v severoitalské Chiavenně pracuje 12 lidí, z nichž se každý stará o svůj výrobní nástroj a produkuje na něm denně 45 párů lyží.

Vist

Zakladatelem značky VIST je jihotyrolský lyžař Elmar Stimpfl, který začal před 22 lety dělat v garáži s kamarádem destičky pod vázání. Dnes má firma v portfoliu i malosériové lyže. Lyže, dodávané s kompletním vázáním systému VIST, jsou výsledkem kombinace typicky italského stylu a elegance, zdokonalené materiály a grafickými návrhy, které každý rok odpovídají vzorům a barvám kolekcí oděvů.

Lyžáky STROLZ

Rakouský malovýrobce Strolz zhotovující lyžáky na míru. Pro jedinou velikost boty dokáže vyrobit 186 verzí včetně barev. Pro komfort na sjezdovce se u lyžáků Strolz myslí na čtyři základní specifika: na skelet, vnitřní botičku, vložku, ale také odborné znalosti tzv. „bootfittera“, jenž botu individuálně přizpůsobí zákazníkovi na základě rozhovoru. Zohledněny jsou rovněž lyžařské dovednosti, ambice lyžaře/ky, čas strávený na sjezdovce, věk, fyzická kondice, hmotnost aj. Lyžařské boty Strolz jako jediní v ČR udělají v pražské speciálce HARFASPORT.

(Visited 480 times, 1 visits today)