Snowboarding - kde si ho užít v České republice

Snowboarding - kde si ho užít v České republice

Snowboarding zažívá svou renesanci a o tento sport je mezi lidmi stále větší zájem. Svědčí o tom i to, že provozovatelé lyžařských areálů se pro snowboardisty snaží vybudovat lepší zázemí a tak snowparky rostou jako houby po dešti.

O popularizaci tohoto sportu se v loňském roce zasloužila svým olympijským prvenstvím zejména Ester Ledecká.

Nejvyšší české hory – nejvyšší standard

Krkonoše jsou ke „snowboarďákům” otevřené a nabízejí hned několik možností. Nejvíce oblíbený je samozřejmě lyžařský areál poblíž zimní metropole – Špindlerova Mlýna.

Pro pokročilé jezdce i snowboardové začátečníky je i letos přichystán Burton snowpark ve Skiareálu Horní Mísečky Medvědín. Pro trénink jsou zde připraveny raily a boxy, vyřádit se můžete také ve funparku. O ubytování ve Špindlerově Mlýně není nouze, ale je nutné počítat s vyššími cenami.

Snowboardcross frčí v Kořenově

Menší lyžařský areál Rejdice – Kořenov se nachází na rozmezí Jizerských hor a Krkonoš. Snowpark zde zabírá téměř polovinu plochy areálu. Velkou výhodou je sedačková lanovka, která vás dopraví na vrchol. K dispozici jsou raily i skoky, které lze mezi sebou kombinovat a vyzkoušet během jedné jízdy. Vyzkoušet lze i snowboardcrossovou trať. Pro začínající jezdce je možnost využít snowboardovou školu. Ubytování hledejte v Kořenově, který se nachází zhruba 4 km od areálu. Zajistit lze dopravu skibusem přímo k lanovce.

3 lyžařské areály na jednom místě

aV srdci Krušných hor najdete populární střediska Klínovec a Boží Dar. Společně se sousedním německým Fichtelbergem tvoří areál vhodný pro lyžaře i snowboardisty všech věkových kategorií. Snowpark je zde vždy perfektně upravený a snowboardisté zde najdou mnoho překážek a skoků všech kategorií.

Z dobrých podmínek se můžete těšit i na U-rampu, která splňuje téměř závodní kritéria. Zimní pobyt na horách si můžete zpestřit výletem do nedalekého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně.

(Visited 809 times, 1 visits today)