Mickelson je mistr konzistence: 25 let nevypadl ze světové padesátky

Phil Mickelson během své kariéry prožil mnohé – sladká vítězství, bolestné porážky, vzestupy i pády. A stále prožívá. Ostatně na konci týdne v exhibiční bitvě nazvané The Match udolal svého odvěkého rivala Tigera Woodse a odnesl si pořádný balík peněz, celých 9 milionů dolarů, které byly v banku.

O tomto vítězství se psalo hodně, leckdy i hodně kriticky. Poněkud mimo pozornost ale zůstal jiný a hodně výjimečný milník jeho kariéry – 48letý levoruký hráč strávil 25 let v řadě v top 50 světového žebříčku. Nebo chcete-li 1300 týdnů bez přerušení. Stručně řečeno – Mr. konzistence.

Osmačtyřicetiletý Mickelson vyhrál během své kariéry 43 turnajů na PGA Tour včetně pěti majorů. Vyhrál Masters, The Open i PGA Championship, jen titul z US Open mu stále uniká a ne a ne jeho zakletí zlomit. Už šestkrát skončil druhý… Aktuálně mu ve světovém pořadí patří 27. místo a neuvěřitelných 25 let v řadě strávil v první padesátce, aniž by jednou jedinkrát z elitní golfové společnosti vypadl.

Světový golfový trůn mu zatím uniká

Letos Mickelson ukončil pětileté čekání na turnajový titul. A levoruký hráč s přezdívkou Lefty nijak netroškařil. Triumfoval rovnou na podniku World Golf Championship v Mexiku. K pěti majorům tak přidal i třetí triumf na turnajích této kategorie. Přitom předtím naposledy vyhrál na The Open v Muirfieldu v roce 2013.

Tak jako mu zatím uniká titul z US Open, tak mu unikal i světový golfový trůn. V dostizích o pozici světové jedničky zůstával vždy ve stínu Tigera Woodse a jeho maximem bylo druhé místo. Na něm strávil řadu týdnů… A celkem přes 700 týdnů se udržel v elitní světové desítce.

15 věcí, které jste možná o něm nevěděli…

• Vyhrál pět majorů – třikrát Masters, jednou Open a PGA Champiosnhip.
  • US Open je jediným majorem, který dosud nevyhrál, ale už šestkrát skončil druhý.
  • Mickelson je druhý v pořadí finančních výdělků v kariéře s 87 miliony dolarů. Opět druhý za Woodsem.
  • Nikdy nevyhrál FedExCup.
  • Odehrál 12 duelů Presidents Cupu a stejný počet utkání Ryder Cupu.
  • Začal hrát golf už ve svých osmnácti měsících.
  • Mickelsonovo druhé křestní jméno je Alfred.
  • Nikdy nebyl světovou jedničkou.
  • Vlastní privátní letadlo, kterým cestuje na turnaje.
  • Má přezdívku Lefty, ale normálně je pravák, jen golf hraje na levou ruku.
  • Mickelson je vášnivý pilot letadla a jde ve stopách svého otce, který byl pilotem US Navy.
  • Byl posledním amatérem, který dokázal vyhrát turnaj PGA Tour – v roce 1991 Northern Telecom Open.
  • V roce 2012 byl uveden do Světové golfové síně slávy.
  • Se svou manželkou Amy mají tři děti – dcery Amandu a Sophii a syna Evana.