Sölden se o víkendu rozjel (skoro) naplno

Sölden se o víkendu rozjel (skoro) naplno

Rakouské prémiové středisko Sölden přestalo být o víkendu pouze ledovcovým lyžařským areálem. Otevřely se totiž i sjezdovky z vrcholu Giggijoch a Gaislachkogl, čímž došlo k propojení celé oblasti.

„Děla sice jedou naplno, přesto zatím nebude možné sjíždět až do údolí,“ řekla Premiumsports.cz Sarah Auerová z pětihvězdičkového hotelu Das Central. Za plného provozu Sölden nabízí 144 kilometrů sjezdovek, které se rozprostírají od 1350 do 3340 metrů nad mořem. Od půlky října do začátku května se tu také lyžuje ve dvou ledovcových areálech, na jednom z nich – Rettensbachu – začíná koncem října kolotoč světového poháru.

Sölden se pyšní hned několika NEJ. Jako v jediném rakouském areálu lanovky vyjíždějí na tři vrcholy vyšší než tři tisíce metrů. Další nej se týká apres-ski – to je tady promakané a nepřekonatelné. Bary jako Black Orange, Ice and Fire, Mogul zavírají nad ránem. Do některých se chodí hned po lyžování v lyžácích, jinde se zábava rozjíždí později. Třetí nej se týká Jamese Bonda. V Söldenu se mnoho záběrů poslední bondovky  Spectre. Ve filmu vidíte cestu na ledovec, kam je třeba vyjet autem nebo autobusem, když ještě není areál propojený. Bond také zamířil do designově výjimečné restaurace ice Q nahoře ve 3048 metrech nad mořem, která si ve filmu zahrála kliniku, kam 007 přišel zachránit ohroženou ženu.

Kousek od restaurace vyrostla letošní horká novinka – Elements – interaktivní muzeum Jamese Bonda zabudované do skály. Jeho expozice přikovají návštěvníky k bílým vyhřívaným lavicím (jinak je tam dost zima). Shlédnete tam záběry z filmu, ale i multimediální expozici z minulých bondovek, prohlédnete si artefakty z filmu, letadlo, ve kterém Bond ve Spectre proletěl seníkem a mimo jiné se dozvíte i něco o sobě – počítač vám přidělí agentské číslo a sdělí, kolik jste měli úspěšných akcí, kolik jste prohráli v kasinu, měli milostných afér i litrů vypitého alkoholu.

Největší událost ale Sölden, tedy jeho horní ledovcovou část, čeká 12. dubna, kdy se sem po dvou letech vrátí multimediální show Hannibal. Vyprávění o legendárním kartáginském stratégovi zabere hodinu a půl, účastní se ho 500 lidí a na místo dorazí kolem 8000 diváků.

(Visited 106 times, 1 visits today)