Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF 2019 zná své výsledky

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF 2019 zná své výsledky

V Rakouském Zell am See se po tři dny konalo za ideálních podmínek ve dnech 9. – 11. května, již po šestnácté Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou výborně připravených 18 jamkových hřištích Golf Club Zell am See, Kitzsteihorn a Schmittenhöhe.

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 180 závodníků z mnoha zemí a mezi nimi opět nechyběli i závodníci z České republiky, kteří letos dosáhli neuvěřitelného rekordu, celkem 32 závodníků.

Pro české reprezentanty, to byl vskutku velmi vydařený šampionát, přivážejí osm cenných medailí, shodně jako s předcházejícím šampionátem.

Avšak největšími úspěchy české výpravy, jsou celková individuální prvenství v jednotlivých věkových kategoriích: Junior Jakub Šinták, Masters Bobina Žůrková a Josef Novák, dvě druhá místa v kategorii Masters obsadili Pavel Gola a v kategorii PRO Jiří Janda, pro kterého to byl návrat snů po těžkém zranění a dlouhé rekonvalescenci. V minulosti po třech krásných bronzech se letos česká výprava dočkala i svého největšího úspěchu v prestižní kategorii národních týmů, z celkových 33 týmů, český reprezentační tým SKI&GOLF Czech Team vybojoval fantastické 2. místo, ve složení: Jiří Janda, Jan Schovánek, Dalibor Manďák a nováčky Libor Škoda a Vlastimil Štefl.

Je potřeba zmínit, další vynikající obsazení našich týmů v kategorii Amateur, 2. místo North Czech Team: Martin Janoušek, Libor Pospíšil, Tomáš Růžička a dva vynikající mladíci Jakub Šlapal a Tomáš Rada, o kterých v budoucnu, jistě brzy uslyšíme. V kategorii týmů Masters, vydřeli krásné 3. místo pánové: Martin Beránek, Radim Šimara, Vladimír Dřízhal, Josef Novák a Ladislav Bien.

Celkovým vítězem a Mistrem světa v kombinaci SKI&GOLF se stal poprvé velmi zkušený sympaťák a bývalý vynikající závodník ve světovém poháru v alpském lyžování Alois Vogl /GER/, který zajel v lyžařské části obřího slalomu nejrychlejší čas 34, 31 a v součtu dvou kol golfu 76 a 73 ran, (pozn. vlastní HCP 2) dominoval a mohl se tak radovat ze svého prvního celkového titulu, stejně tak mezi všemi ženami získala rovněž první titul slovenská reprezentantka Antonia Zacharovská /SVK/ lyže 44,01 sec; golf 73, 72.

Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měl Mark Stevenson /GBR/ klub Abu Dhabi, zahrál celkem 3 rány pod PAR hřiště, skóre 70 a 72 a nutno ještě vyzdvihnout nejlepší ženský individuální lyžařský výkon naší mladé nadějné juniorské lyžařky Sáry Svinkové /CZE/, která zajela výborný čas 39,69 sec.

Celkové výsledky z Mistrovství světa SKI&GOLF 2019 najdete zde: www.skigolfworldcup.com

(Visited 374 times, 1 visits today)