Na Tour podruhé vyhrál Yates. Za ním zuřilo drama

Na Tour podruhé vyhrál Yates. Za ním zuřilo drama

Simon_Yates

Brit Simon Yates (Mitchelton Scott) si suverénně dojel pro druhé vítězství na letošní Tour, stříbro vydřel neúnavný bojovník Francouz Thibault Pinot (Groupama FDJ). To hlavní se ale dělo za nimi. Trůn se zatřásl, Francouz Julian Alaphilippe (Deceunick Quick-Step) poprvé ukázal slabost.

Na Tour se odehrává dlouho neviděné drama. V sobotu měl Alaphilippe náskok na druhého Gerainta Thomase přes 2 minuty. V nedělní 15. etapě z Limoux do Foix Prat d´Albis přišel o půl minuty jak lusknutím prstu. Projeví se nakonec jeho nezkušenost jezdce na celkové pořadí? Za ním je totiž hned pět jezdců poskládáno v 39 vteřinách. Všechno je možné, přijde den volna, pak těžké Alpy, kde si ještě šest cyklistů může myslet na konečné vítězství.

Nedělní drama ukázalo i zdánlivě neviditelné. Jak například francouzští hrdinové Alaphilippe a Pinot zbytečně plýtvali energií. A jak obhájce vítězství Velšan Geraint Thomas naopak jel jako zkušený matador. To jsou přesně momenty, které mohou v poslední fázi TdF rozhodovat. Alaphilippe i Pinot absolutně nešetřili silami, zatímco Thomas sám sebe držel na uzdě, nastoupil teprve v rozhodující okamžik a získal cenné vteřiny.

Kreuziger se lepší

Zkušenost matadora projevil i bez jakékoli týmové podpory jedoucí Roman Kreuziger (Dimension Data). V neděli jel velmi chytře, klidně a odměnou mu je posun o další tři místa na velmi slušnou 14. pozici. Hned před ním je „jen“ dvě a půl minuty Kolumbijec Nairo Quintana. Za ním zůstávají taková jména jako Ir Dan Martin, Ital Fabio Aru, Francouz Romain Bardet, Brit Adam Yates nebo Španěl Enric Mas.

Je to už 9. Romanova Tour de France a 17. Grand Tour, proto nemusí být nereálný ani další postup vzhůru pořadím.

(Visited 323 times, 1 visits today)