„Naše Peťa!“, bouřily tribuny ve Špindlu

„Naše Peťa!“, bouřily tribuny ve Špindlu

Špindlerův Mlýn (od naší zpravodajky) – Levoča, Michalovce, Humenné, Revúca, Jaslovské Bohunice, Povážská Bystrica, Žehňa – na světovém poháru ve Špindlerově Mlýně měla lyžařská superstar Petra Vlhová tisíce slovenských fanoušků. A často sem jeli stovky kilometrů.

„Bylo by super, kdyby zase byla na bedně, ale pokud jí to nevyjde, nevadí. Páteční zlato bylo úžasné a my fandíme i Mikaele Schiffrinové,“ říká Martina mezi prvním a druhým kolem sobotního slalomu, fandit do Špindlu dorazila z Levoči. Celá rodina sleduje závodní lyžování a takovou příležitost v sousedních Čechách si nemohli nechat ujít.

„Petra je moje královna,“ vyprávěl další Slovák prodírající se davy fanoušků s metrovou fotkou slovenské závodnice. Na hlavu jí posadil královskou korun, aby bylo opravdu jasno.

„Pojďme ještě jednou pozdravit Petru Vlhovou, Peeťaaa,“ rozehříval v sobotu tribuny moderátor Libor Bouček před startem slovenské závodnice. A dodává: „Naše Peťa.“ Tribuny bouří. Když se pak Petra Vlhová žene v pravidelném oblouku z kopce dolů pro bronzovou medaili, pohání ji mohutný jásot tisíců fanoušků.

svetovy pohar spindleruv mlyn

Převaha fanoušků ze Slovenska

Na sobotní závod dorazilo přes deset tisíc fanoušků. „Tipla bych si, že tak 40 procent je ze Slovenska,“ myslí si Slovenka Monika, která už patnáct let žije v Kolíně. „Ale v rychlých disciplínách fandíme Ester Ledecké, krásně se to doplňuje,“ uvádí a neopomene zmínit „československou pospolitost.“

Z fanoušků byla nadšená i Petra Vlhová. „Byli hodně hluční a pořádně křičeli, slyšela jsem je před cílem v prvním i druhém kole. Snažila jsem se do toho dát ještě víc a ještě zrychlit.“

Světový pohár se ve Špindlerově Mlýně konal potřetí. „Díky Slovákům má ten letošní nejlepší atmosféru,“ pochvaloval si Tomáš Bank, trenér Ester Ledecké.

Text: Michaela Bučková

(Visited 2 595 times, 1 visits today)