Nástup cyklistického mládí. Van der Poel je novou hvězdou pelotonu

Nástup cyklistického mládí. Van der Poel je novou hvězdou pelotonu

Remco Evenepoel, Miguel Angel Lopez, Egan Bernal, Wout Van Aert, ale hlavně Mathieu Van der Poel! Letošní cyklistický rok může být ve znamení nástupu “mladých pušek”.

Všichni to čekali a předpovídali, ale znáte to, často do děje vstupují nečekané momenty a konstanty. Ale tento rok prostě měl být a zdá se, že nakonec i bude raketovým nástupem nových mladých cyklistických tváří. Tou nejzářivější může být dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu, mistr horského kola, 24letý Nizozemec Mathieu Van der Poel. Jeden z nejuniverzálnějších jezdců současnosti si ve středu suverénně poradil v dojezdu velkého klasikářského testu Dwars Door Vlaanderen.

Mathieu z druhodivizní stáje Corendon – Circus se zdá být prototypem dokonalého cyklisty. Univerzální – umí stejně dobře cyklokros, horská kola i silnici, je vytrvalý, ale i mimořádně rychlý a výbušný. Nelze se divit, stačí se podívat do jeho rodokmenu. Francouzský dědeček Raymond Poulidor byl jedním z největších cyklistických es minulosti i když nikdy nevyhrál Tour de France – byl totiž věčně druhý. Otec Adri byl zas velkým šampionem cyklokrosu a stejně tak výborným klasikářem, který vyhrál v letech 1982 až 1990 řadu velkých klasik včetně Kolem Flander, Amstel Gold Race nebo Lutych – Bastoň – Lutych. Mathieu je esencí obou svých předchůdců.

Zástup dalších budoucích hvězd

Ale nebude to mít lehké. Na paty mu šlape celá řada fantastických mladíků. Zde jsou: Stejně starý belgický “cyklokrosař” Wout Van Aert, který byl letos už třetí na Strade Bianche a druhý na E3 BinckBank Classic. Pak jsou tu kolumbijští géniové – 25letý Miguel Angel Lopez nebo Egan Bernal. Lopez byl už loni třetí jak na Giru tak na Vueltě a letos vyhrál Tour Kolumbie a Kolem Katalánska. Bernal byl loni druhý na Tour de Romandie, letos vyhrál Paříž – Nice a byl třetí na Kolem Katalánska.

Hned za nimi pak čeká další superhvězda – teprve 19letý Belgičan Remco Evenepoel, bývalý špičkový fotbalista, který už loni vyhrál suverénně na MS juniorů jak časovku, tak individuální závod. Uvidíme, jak mladíci v následujících týdnech a měsících obstojí.

(Visited 3 510 times, 1 visits today)