Nejdřív ukradené hole, poté kolo snů a zisk karty

Nejdřív ukradené hole, poté kolo snů a zisk karty

Jsou příběhy, které špatně začínají, ale mají dobrý konec. Příběhy, které tak nějak pasují do vánočního období… Své o tom ví americký golfista Cody Blick. To jméno nejspíš nikomu nic neřekne, protože tenhle 25letý mladík hraje profesionálně teprve třetím rokem. A před sebou měl jeden z nejdůležitějších dní ve své dosavadní kariéře – finálové kolo kvalifikační školy o kartu na Web.com Tour, což už je, dá se říct, vstupní brána mezi golfovou elitu na PGA Tour.

Cody Blick si v neděli připravoval snídani ve svém přes Airbnb pronajatém bytě v Arizoně a hlavou už mu vířily myšlenky na finálovou rundu q-school. Po třech kolech byl totiž se skóre 10 ran pod par na děleném 74. místě a pokud chtěl získat kartu, která by mu garantovala osm startů v příští sezoně Web.com Tour, musel se posunout mezi čtyřicítku nejlepších.

„Připravoval jsem si vajíčka a přemýšlel o tom, že budu muset zahrát hodně nízké skóre, tak osm ran pod par, abych měl šanci,“ popsal Blick okamžik těsně předtím, než do místnosti vstoupila přítelkyně jeho trenéra a zeptala se ho, kde má hole, protože garáž je otevřená a jeho bag s holemi je pryč.

„Během pěti minut to byla doslova horská dráha emocí, které jsem prožíval. Především jsem byl vyděšený, zaskočený a vystresovaný, ale musel jsem se rychle dát dohromady a řešit to,“ přiznal 25letý profesionál s vědomím, že za pár hodin už v 10:39 startuje do finálového kola. V panice a zoufalství zkusil sociální média a na Instagram pověsil zprávu, že nabízí 5000 dolarů tomu, kdo bag s holemi vrátí s tím, že mu nebude klást žádné otázky.

Tahle cesta k úspěchu nevedla, ale i tak za třicet minut měl hole pohromadě, i když jednoduché to nebylo. Od společnosti Titleist získal pouze hlavy pro driver, trojku dřevo a putter, který byl ale o poznání delší než ten, se kterým normálně hraje. Pomohli ale lidé kolem něj, a tak se podařilo poskládat železa a z místního shopu dvě wedge.

Zvláštní den se proměnil ve velký úspěch

Před startem finálové rundy stihl jen pár cvičných ran a od trenéra slyšel varování, že ho nejspíš čeká zvláštní den s množstvím ne zrovna ideálních ran. Jeho slova se naplňovala na úvodních třech jamkách, po nichž sice Blick byl na skóre -1, ale propadl se na dělené 75. místo. Ve zbytku kola ale šokoval všechny kolem a především sám sebe. Na zbývajících patnácti jamkách zahrál 8 ran pod par včetně tři birdie na závěrečných třech jamkách a dohrál se skóre 63 ran. Nejlepším na celém turnaji.

„Celý den byl zvláštní, byl to doslova útok na psychiku. Na druhou stranu jsem bral fakt, že zahraji špatné rány, tak nějak, jako že je to přirozená věc, protože mám prostě špatné hole. A že se ode mě vlastně žádné dobré rány neočekávají. Bylo to zvláštní, ale tohle na mě působilo neuvěřitelně uklidňujícím způsobem,“ popsal své rozpoložení rodák z Kalifornie a jedním dechem děkoval všem lidem kolem sebe, kteří mu pomohli překonat kritické okamžiky.

I díky nim a perfektní hře se totiž posunul o neuvěřitelných 49 míst na dělenou 25. Pozici zajišťující mu kartu s garancí osmi turnajů v úvodu příští sezony Web.com Tour. Už se může těšit na úvodní z nich, na lednový Great Exuma Classis na Bahamách.

„Je skvělé se takový způsobem přiblížit naplnění svého snu, hrát na PGA Tour. Ale čeká mě ještě spousta práce, tohle je pořád teprve začátek,“ poznamenal Blick, který od roku 2016 odehrál 33 turnajů v nižší sérii Mackenzie Tour, v nichž skončil sedmkrát v top 10 a dvakrát na druhé pozici. Celkově obsadil v žebříčku Order of Merit dvanáctý.

Jen do svého úvodního startu na Web.com Tour bude muset ještě vyřešit dilema, zda se vrátí ke svému původnímu golfovému nádobíčku, nebo si ponechá to, s nímž se postaral o pohádkově předvánoční konec svého příběhu.

(Visited 56 times, 1 visits today)