Nevyzpytatelné Giro vstupuje do poslední fáze v čele se silnou trojkou

Nevyzpytatelné Giro vstupuje do poslední fáze v čele se silnou trojkou

Richard Carapaz

Po první polovině vypadalo Giro málem nudně. Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma) s obrovským náskokem na ostatní působil nezničitelně. Nyní po týdnu v horách je všechno jinak. O první místo najednou bojují tři jezdci a evidentně nikdo nemá nic jisté.

V čele je z ničeho nic mladý Ekvádorec Richard Carapaz (Movistar) s náskokem téměř 50 vteřin před Rogličem, za ním už je pouhou minutu Ital Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida). Ti tři si zjevně rozdají mezi sebou.

Carapaz vypadá velmi silně, kdo si myslel, že jeho vítězství v sobotní superetapě do Courmayeru bylo náhodné, spletl se. Hned další den Jihoameričan ukázal svou sílu, když v těžké klasikářské etapě dojel znovu mezi prvními. Pomáhá mu asi nejsilnější vrchařský tým v pelotonu.

Pak je tu italský favorit Nibali, je den ode dne lepší a sebevědomější. Má evidentně hlad po vítězství. Může čerpat ze svých obrovských zkušeností a k ruce má stále se lepšícího vrchaře Domenica Pozzoviva. Ukázal, že i dobře zvládl psychologický boj, byť jeho slovní útoky na Rogliče místy hraničily až s hysterií. Ale je to hra.

Roglič jakoby najednou byl až tím třetím vzadu. Nevyhnul se mu pád, jeho tým není dost silný, aby mu pomohl v kopcích. Navíc v nedělní etapě vedení stáje udělalo hrubou chybu, když v kritický okamžik odešlo na toaletu a nebylo připraveno na výměnu lídrova kola. Může ho zachránit závěrečná časovka?

Ve třetím týdnu se tedy začne lámat chleba. V úterý přichází hned velmi těžká horská etapa přes obávané Mortirolo. Začíná nastupovat únava, teď se ukáže, kdo dobře hospodařil se silami a zbylo mu něco v zásobě. Navíc jediný pád, jediné zaváhání může znovu zásadně zamíchat kartami. A není vyloučeno, že může zaútočit ještě někdo ze zadních pozic. Zdá se, že letošní Giro bude ještě velké drama.

(Visited 408 times, 1 visits today)