Parádní golfová jízda v západních Čechách

Parádní golfová jízda v západních Čechách

Zdroj: www.zivykraj.cz

Chcete-li poznat různá golfová prostředí, zamiřte do celkem nepoznaného koutu naší republiky. V trojúhelníku spojujícím Lázně Kynžvart, Teplou a Chodovou Planou si zahrajete s velkou pohodou okořeněnou pivními zážitky.

První kroky veďte do Golf Clubu Kynžvart. Hřiště je zasazeno v historickém parku v anglickém stylu a nenapodobitelné kouzlo mu dává půvabný zámek. V 19. století byl letním sídlem rakouského kancléře Metternicha a hostil mnoho významných lidí (například ruské cary nebo básníka Johanna Wolfganga Goetha). Moderní areál z roku 2008 navrhl slavný golfový designér Christoph Städler. Němec využil dispozic zámeckého lesoparku, okolní přírody, tradičních i moderních prvků a vytvořil rozmanité hřiště ve stylu parklandu.

Nádherná hrací plocha vzbuzuje nadšení a obdiv už jen proto, že každá z osmnácti jamek má své jméno a svůj vlastní příběh. Během hry se tak dozvíte informace o přírodních krásách, minerální vodě, kulturních památkách a o historických osobnostech. Hřiště, jež patří mezi nejlepší v České republice, uspokojí svojí kvalitou a rozložením odpališť náročné golfové profesionály, amatérské i rekreační hráče.

Sportování s božským klidem

Následující den pokračujte do Teplé, kde se v blízkosti premonstrátského kláštera (stojí za prohlídku) nachází golfový klub. Má širokou členskou základnu, jednu z největších mezi devíti jamkovými hřišti v České republice. Přesto se zde setkáte s domáckou atmosférou. Hrací plocha v líbivém prostředí Slavkovského lesa nebývá přeplněna a vše se odvíjí v dokonalé harmonii.

Potěšení v pivovaru

Vaší poslední zastávkou bude Golfový klub v Chodové Plané se cvičnou loukou.  Z ní je to jen skok do rodinného pivovaru Chodovar. Zlatý mok vaří od konce šestnáctého století a celou výrobu poznáte prostřednictvím exkurze doplněnou o ochutnávku.

Dokonalé spojení pivní kultury a delikátní české kuchyně najdete v restauraci Stará sladovna v areálu pivovaru. Pivní someliér vám doporučí vhodnou kombinaci různých druhů piv s jednotlivými pokrmy. Rozhodně si nenechte ujít Masovou hořící jehlu flambovanou Chodskou pivovicí a Chodskou ledovou kávu připravenou z černého piva a vanilkové zmrzliny.

Pivovar také zřídil pod dozorem balneologa pravé Pivní lázně, kde si budete lebedit ve vaně plné tmavého piva, vody a minerálky Il sano. Ve třiceti čtyř stupňů Celsia teplé lázni dojde k vyplavování škodlivých látek z vašeho těla a k prokrvení svalů i vnitřních orgánů. Během pobytu ve vaně vás osvěží sklenka dobře chlazeného ležáku a zároveň povzbudí funkci ledvin.

Zdroj: Pivní lázně Chodová Planá

Po koupeli přijde na řadu odpočinek na lůžku. Ten je opravdu zapotřebí, neboť „dojížděcí efekt“ (fáze dopocení, zklidnění srdečního tepu, snížení krevního tlaku) má celkem velkou intenzitu. Za deset minut organismus vše zvládne a pak se můžete odebrat na zábal ze sladového mláta (tuhé zbytky z ječmene, které zůstanou po filtraci piva). Kašovitou hmotu zahřeje masér na teplotu třiceti osmi stupňů Celsia a přiloží ji na bolestivá místa. Tkáně se začnou postupně zahřívat a dojde k příjemnému uvolnění zatuhlých svalů.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 39 times, 1 visits today)