Přehled unikátních zážitků v lyžařské oblasti Ski amadé

Přehled unikátních zážitků v lyžařské oblasti Ski amadé

Zdroj: www.skiamade.com

Od Salcburku až po Štýrsko sahá největší lyžařská oblast Rakouska, jež vám poskytne lyžování bez hranic. S jediným skipasem tak poznáte 760 kilometrů sjezdovek v pěti regionech – v Salzburger Sportwelt, Schladming – Dachtsteinu, Gasteinu, Hochkönigu a Grossarltalu. Ty vám otevřou i širokou paletu atraktivních programů.  Tady jsou ty nejlepší z nich.

Kariérní skoky v Salzburger Sportwelt

V Absolut Parku budou nadšeni všichni milovníci freestylu. Po společné kontrole vybavení přijde na řadu freestyle park koučink přizpůsobený vaší úrovni. Po polední přestávce se šťavnatým hamburgrem se v Chill House stanete hvězdou dne. Pomocí kamery a dronů instruktoři nahrají a zhodnotí vaše výkony. Editované video dostanete k dispozici a můžete jej hned zveřejnit či sdílet na sociálních sítích.

Vodopád adrenalinu na Grossarltalu

Dopoledne vyrazíte na lyžích nebo snowboardech s malou skupinkou na jízdu ve funparku. Spálené kalorie doplníte na obědě vynikajícím žebírkem a pak s certifikovaným horským vůdcem navštívíte království ledu. Naučíte se, jak s dvěma cepíny v ruce zdolat ledovou stěnu. Zbydou-li vám síly v pažích,  na rustikální salaši Hoamalm otestujete svoje lukostřelecké schopnosti.

Pomocí aplikace „Ski amadé Guide“ a kreditní karty si kupte skipas předem a ušetřete čas, který by jste strávili ve frontě u pokladny. Majitelé KeyCard rovněž ocení znovu nabití karty prostřednictvím výrobního čísla.

Zdroj: www.skiamade.com
Zdroj: www.skiamade.com
navigate_before
navigate_next

Dachstein pro ranní ptáčata

Vstát za tmy se vám rozhodně vyplatí. Dorazíte tak jako první na ledovec Dachstein, kde na visutém mostě či na „schodech do prázdna“ zažijete východ slunce. Po snídani v panoramatické restauraci přejdete do ledového paláce a na okruh po skalním tunelu zvaném Rosmariina štola. Nakonec si ještě vychutnáte freeridový sjezd v Edelgriess a après ski XXL v Hohenhaus Tenne Schladming.

Za kuchaři na Hochkönig

Tahle alpská túra vám bude stoprocentně chutnat!  Na Königstour u vrcholu Hochkönigu si na každý chod skvělého menu (od aperitivu až po moučník) vyberte jinou horskou chatu a mezi překrásnými sjezdy okusíte výtečné kulinářské kreace. Závěr dne pak strávíte romantikou. Na saních taženými koňmi pojedete do zasněženého lesa a poznáte, čemu se říká pohádková zima.

V nebesích v Salzburger Sportwelt

Den začnete ve velkém stylu snídaní v gondole G-Link. Dvě stě třicet dva metrů nad střechami Wagrainu vám naservíruje nezapomenutelný gastronomický zážitek. S novou dávkou energie pak projedete první stopu na čerstvě upravených svazích. Rozhodně si dejte na obloučcích záležet, protože vaši akční jízdu zvěční sportovní fotograf. Odpoledne si střihnete ještě obří slalom a poté svůj výkon oslavíte famózní večeří.

GPS v oku

Digitální technologie pronikly rovněž do světa sportu. Ve Ski amadé tak budete mít příležitost vyzkoušet první novinku – datové lyžařské brýle. V malém monitoru u jejich pravého okraje se objeví navigace, která vás provede pavučinou sjezdovek. Kromě stavu sjezdovek a vleků vám také zobrazí informace o počasí a o zajímavých místech v dané oblasti. Počítadlo vám pak ukáže rychlost, kterou jedete a spálené kalorie.

Zdroj: www.skiamade.com

Ovládání navigace je velmi jednoduché, v rukavicích jen klepnete na dálkového ovládání na zápěstí. Brýle si za devatenáct euro (zaškolení je v ceně) zapůjčíte na všech pobočkách Intersport RENT.

Virtuální asistent

Volně dostupná aplikace “Ski amadé Guide” pro iOS a Android poskytuje lyžařskou navigační soustavu s geografickou mapou. Zadáte-li své individuální požadavky na lyžařský styl, schopnosti, roční období a aktuální údaje o počasí, „apka“ pro vás najde nejlepší trasu. Ukáže také lyžařské vleky, horské chaty, servisy, parkovací místa, bankomaty a vyhledá čtyři sta wi-fi hotspotů.

“Ski amadé Guide” vás nenechá v nouzi ani těžkých situacích. Díky integrované funkci tísňového volání můžete okamžitě zavolat pomoc, aniž byste museli vyťukat telefonní číslo na záchranáře.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 185 times, 1 visits today)