Ragbyový svátek roku je tu. Dosáhne Nový Zéland na třetí zlato v řadě?

Ragbyový svátek roku je tu. Dosáhne Nový Zéland na třetí zlato v řadě?

Po úžasných zápoleních pod bezednými koši na mistrovství světa v Číně, kde se ve famózním světle představili čeští basketbalisté, se pozornost sportovní veřejnosti na celé planetě přesouvá do Japonska, které od pátku 20. září až do neděle 2. listopadu hostí světový šampionát v ragby.

Hned úvodní tři hrací dny nabídnou v rámci klání v základních skupinách nadmíru interesantní souboje. Po pátečním výkopu celého mistrovství v podobě zahajovacího utkání mezi domácím a ruským výběrem přijde na řadu sobotní bonbónek – a to duel mezi Novým Zélandem a Jihoafrickou republikou, tedy měření sil mezi trojnásobnými a dvojnásobnými mistry světa. All Blacks opanovali poslední dva šampionáty a pod vedením kouče Steva Hansena touží po zlatém hattricku.

Nebudou to však mít nijak lehké, neboť jsou tu další tradiční ragbyové velmoci, které aspirují na příčky nejvyšší – Austrálie (do turnaje vstoupí sobotním utkáním s nebezpečným Fidži), Anglie, Wales, Irsko či Skotsko (oba posledně jmenované týmy si to rozdají v nedělním šlágru mistrovství). A bez šancí nejsou ani Argentina nebo Francie, i tato dvě mužstva čeká vzájemný souboj, a to hned v sobotu 21. září.

Dodejme ještě základní informaci týkající se hracího formátu mistrovství. Dvacet týmů je rozděleno do čtyřech skupin, přičemž z každé z nich se do čtvrtfinále kvalifikují dva nejlepší celky.

Sérii přímých přenosů z ragbyového svátku roku odvysílá ČT sport.

(Visited 202 times, 1 visits today)