Seiser Alm / Alpe di Siusi: V srdci Dolomit

Seiser Alm / Alpe di Siusi: V srdci Dolomit

Seiser Alm Marketing/Harald Wisthaler

Šedesát kilometrů sjezdovek v samotném srdci Dolomit – to je Seiser Alm / Alpe di Siusi ležící na největší náhorní planině Evropy v samém srdci Dolomit, zapsaných do světového dědictví UNESCO. Tady si užijete také běžecké lyžování, sáňkařské dráhy i procházky na sněžnicích. Rodiny s dětmi jsou absolutně vítány. Ostatně toto je pro ně jedno z nejlepších rodinných středisek Alp v Jižním Tyrolsku v severní Itálii.

Sassolungo, Sassopiatto a Schlern – tyto tři skalní masivy, které jsou zapsané na seznamu UNESCO, vám budou po celou dobu lyžařského pobytu dělat společnost ve středisku Seiser Alm. To je propojené s Val Gardenou a společně nabízí 175 kilometrů sjezdovek a 80 lanovek.

Snadno se odtud dostanete i na legendární lyžařský okruh Sella Rondu, na kterém se objíždí skalní masiv Gruppo Sella. Patří k největším lyžařským zážitkům v Evropě.

Seiser Alm je ovšem i kulinářský zážitek. Na náhorní planině leží mnoho vyhlášených restaurací, kde jídlo proměnili v životní zážitek. Navštivte určitě jednu z útulných horských chat.

Díky mírným terénům se Seiser Alm stal místem, kam hodně míří rodiny s dětmi.

A těm je tu vše podřízené. Lanovky mají speciální zábrany pro nejmenší lyžaře, nechybí tu lyžařské školy ani největší snowpark v Itálii, který baví malé i velké. Měří 1,5 kilometru, je rozdělený na dvě části: první tvoří až 70 překážek – raily, boxy a nejrůznější skoky. Ta druhá se skládá ze tří obřích skoků – Big Air, snowboardcrossové tratě a U-rampy. Menší lyžaři si přijdou na své na lehčích sjezdovkách či v zábavním parku.

Seiser Alm Marketing/Helmuth Rier

Slety čarodejnic

Rodiny s dětmi se mohou „prolétnout“ i s čarodějnicemi. U sedmi vrcholových stanic lanovek najdete dřevěné sochy čarodějnic, každá z nich má svůj příběh. K Seiser Almu a hoře Schlern se totiž váže pověst, že to bylo místo, kam se slétaly čarodějnice na své reje.

Toto magické místo ovšem není jen o sjezdovkách. Je tu také 80 kilometrů perfektně upravených běžeckých tratí, vyrazit můžete i na deset sáňkařských drah, anebo se nechat po náhorní planině provézt horským spřežením. Dole v údolí se nabízí i bruslení na zamrzlém jezeře Völser Weiher.

www.seiseralm.it/zimni

(Visited 244 times, 1 visits today)