Spilková se vrací na LPGA se zdravotní výjimkou

Spilková se vrací na LPGA se zdravotní výjimkou

Zdroj: Zdeněk Sluka

Klára Spilková hlásí dobrou zprávu. Po dvouměsíční zdravotní přestávce se vrací na LPGA. Čtyřiadvacetiletá golfistka, člena globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu, se vyrovnala s následky přechozené nemoci a konečně nastupuje do turnaje Cambia Portland Classic v Oregonu na západě USA.

Naposledy hrála koncem června na KPMG Women´s PGA Championship, kde byla nucena po prvním kole vzdát. Následný lékařský verdikt v Praze zněl nekompromisně: klidový režim bez jakýchkoli aktivit, a to nejméně na měsíc. „Trvalo, než jsem zase začala normálně jíst a fungovat. K tréninku a lehké hře jsem se dostala až koncem července. Vzhledem k tomu, že jsem ještě zhubla, to nebylo jednoduché a únava se pořád vracela. Navíc jsem nesměla pracovat s žádnou zátěží, ani jít do posilovny,“ řekla hráčka, která doháněla manko se svým trenérem Lukášem Martincem.

Nové člence LPGA se výrazně zkomplikovala situace směrem k udržení hrací karty na další sezonu. V rámci pravidel LPGA proto požádala vedení tour o zdravotní úlevu, tzv. Minor Medical Extension, k čemuž musela doložit lékařská potvrzení. Tour žádosti rychle vyhověla, což znamená, že Klára bude mít v příštím roce šest turnajů na to, aby dohnala stejný počet letos ztracených startů. Do konce roku bude mít pro přihlašování do turnajů pozici odpovídající té, kterou měla v době svého prvního zmeškaného startu. Příští rok to pak bude pozice odpovídající té, na níž byla před začátkem letošní sezony.

„Jsem ráda, že mi LPGA na základě svých kritérií vyhověla a že se mohu soustředit na vlastní hraní. Nemůžu se dočkat, až zase nastoupím. Takovou pauzu jsem nikdy nezažila a už mě svrběly ruce,“ řekla Klára a dodala: „Mám za sebou první cvičné kolo v Portlandu, kde je to nádherné. Hřiště je hodně technické, každá jamka specifická, greeny rychlé, všude staré vysoké stromy. Fakt krása.“

Cambia Portland Classic se hraje 29. 8. – 1. 9. a Klára Spilková nastupuje do prvního kola v 7.26 místního času. Turnaj s dotací 1,3 milionu USD má nejsilnější obsazení, mj. s třemi top hráčkami letošního pořadí žebříčku Race to CME Globe.

(Visited 144 times, 1 visits today)