Strolz je legendou v oboru custom ski boots

Strolz je legendou v oboru custom ski boots

Zdroj: www.strolz.at

Tecnica C.A.S., Salomon Custom Shell, Fischer Vacuum Fit… To všechno jsou vlastně jen kompromisy. Chcete-li lyžařské boty, které vám budou stoprocentně vyrobené na míru, tedy výhradně na základě vašich individuálních požadavků a potřeb, musíte mít Strolz. Tato rakouská značka se v oblasti individuálního tvarování lyžařských bot stala legendou.

Její vznik se datuje až do roku 1921, kdy začal v Arlbergu lyžařské boty pro první nadšence sportovního lyžování vyrábět tamní švec Ambros Strolz. Ten správný drive však rodinná firma nabrala až pod vedením Martina Strolze, který ševcovské, nebo tehdy už spíš obuvnické řemeslo dokázal spojit s vědomostmi z oblasti ortopedie.

100 let zkušeností

A navíc byl vynikajícím lyžařem. Dokonce tak dobrým, že Rakousko v padesátých letech reprezentoval na vrcholných světových soutěžích. Nicméně větší slávy přece jen došel v roli servismana těch úplně nejlepších, jimž se nestaral o lyže, jak by se asi čekalo, ale o boty.

Nechat si vyrobit lyžáky od Strolze pochopitelně netrvá půl dne. Do příslušné prodejny budete muset zavítat hned několikrát. Při první návštěvě obchodu je provedena podometrická analýza, to znamená hlavně otisk chodidel a měření parametrů vaší nohy. Na základě této analýzy se vybere model, správná velikost skeletu a vnitřní botičky.

Zdroj: www.strolz.at
Zdroj: www.strolz.at
navigate_before
navigate_next

Hlavně nic neuspěchat

Firma Strolz má ve svém archivu obrovský počet kopyt tvarovaných podle skutečně existujících nohou zákazníků. Na základě těchto kopyt vyrábí skelety, které však ještě dále tvaruje podle provedených měření nohy nového zákazníka. Už bez vaší účasti tedy proškolený pracovník vybere správný skelet pro vaši nohu a případně ho ještě individuálně upravuje, nastavuje jeho tuhost, případně optimalizuje délku přezek atd.

Současnost je svědkem skutečně silného trendu individuálního uzpůsobování lyžařských bot dle potřeb jejich majitele. Ať už se jedná o tvarování skeletu, nebo třeba jen o kvalitní zdravotní stélky, pro zákazníka je to vždy hodnotný bonus. Ale přátelé, tohle už Strolz dělá skoro sto let.

Při vaší druhé návštěvě dílny Strolz se bude vyrábět individuálně tvarovaná vnitřní stélka, která je následně umístěna do vnitřní botičky a po nazutí takto připravené botičky do skeletu se tento ještě znovu detailně dolaďuje. Následuje analýza vašeho lyžařského postoje na speciálním podstavci a potom se vnitřní botičky vypěňují. Samotné vypěnění trvá asi 10 – 12 minut, botička se pak znovu vyjme ze skeletu a finálně upravuje. Vy už si ale můžete blahopřát k individuálně zhotoveným lyžařským botám Strolz. Jste členy vybrané společnosti.

Kam za Strolzem

Firma Strolz od nepaměti sídlí v Lech am Arlbergu, ale také má celou řadu poboček v bezprostředním okolí této horské vesnice, především v sousedním Zürsu a také ve Stubenu. Jste-li jazykově náležitě vybaveni, rozjeďte se tedy pro své lyžáky na míru do Arlberska, tam bezpochyby najdete ty největší odborníky. Nejlepší je tak spojit návštěvu Strolz s bezvadnou lyžařskou dovolenou, středisko St. Anton a jeho okolí vás v tomto ohledu určitě nezklame.

Od zimy 2013 má ale Strolz autorizovaného dealera i v České republice, je jím pražská prodejna Harfasport.

(Visited 598 times, 1 visits today)