Tipy na nejlepší freeridové zážitky v tyrolském prašanu

Tipy na nejlepší freeridové zážitky v tyrolském prašanu

Zdroj: © Saalbach, Mirja Geh

Freeride patří mezi nejlepší zimní aktivity.  Při krájení obloučků v neupraveném terénu objevíte divokou přírodu a pravou volnost. Nazujte lyže a ponořte se do hlubokého prašanu v Tyrolsku.

St. Anton am Arlberg

Při pohledu na dvě stě kilometrů volného terénu se rozbuší srdce každého milovníka adrenalinové jízdy. Jedna z největších freeridových oblastí v Alpách láká svým dokonalým komfortem a bezpečností tratí tisíce příznivců dobrodružných vyjížděk. Instruktoři místní lyžařské školy doprovázejí freeridery ve volném terénu a vybírají osvědčené sjezdy v prašanu s vhodným bezpečnostním zařízením.

Fieberbrunn

Lyžařské centrum v údolí Pillerseetalu si v posledních letech udělalo jméno i u profesionálních freeriderů. Není se co divit, každý rok se ti nejlepší z nich sjíždí na „Freeride World Tour“. Pokud se jim budete chtít vyrovnat, můžete zlepšovat svůj styl ve Freeride-Park na Lärchfilzkogelu. Tréninkové zkušenosti pak zužitkujete na nekonečných sjezdovkách, kde překonáte hranici mezi Tyrolskem a Salcburskem (areál Skicircus).

Zdroj: © Saalbach, Mirja Geh
Zdroj: © Saalbach, Mirja Geh
navigate_before
navigate_next

Stubaiský ledovec

Největší rakouský ledovec garantuje perfektní sněhové podmínky až do jara. Vyznavači prašanu a širokých lyží ocení freeridovou oblast Powder Department s dvanácti speciálními sjezdovkami, kontrolními body a tréninkovým zázemím pro lavinové vyhledávání. Snowpark Stubai Zoo zase díky ideálnímu sklonu svahu vytváří skvělé terény pro pokročilé freeskiery i začátečníky, jež mají k dispozici tři náročné překážkové moduly a skoky různých stupňů obtížnosti.

Serfaus-Fiss-Ladis

Vysoko nad údolím řeky Inn, mezi Landeckem a Reschenpassem leží tyrolské top středisko, jež tvoří tři horské vesničky – Searfaus, Fiss a Ladis.  V areálu, který se rozprostírá od 1.200 do 2.800 metrů nad mořem, najdou snowboardisté a lyžaři dva perfektně upravené zábavné parky a velkou oblast pro freeride.

Speciální kurz: příprava na hluboký sníh

Freeride na lyžích či na snowboardu je dovednost, kterou se nenaučíte ze dne na den. Proto před jízdou nedotčeným terénem absolvujte speciální kurzy a zlepšete svoje lyžařské schopnosti. V tréninkových střediscích pro freeride (například ve Freeride Camp Arlberg, Pillerseetal, Freeride Center Sölden nebo Rocknsnow Alpine Guiding Tux) se naučíte správný pohyb při sjezdu hlubokým sněhem. Povedou vás lyžařští experti a svoje nově nabité znalosti si hned vyzkoušíte v praxi na túře pod dohledem instruktorů.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 256 times, 1 visits today)