To nejlepší z Davosu. Rady, jak si zpestřit zdejší pobyt

To nejlepší z Davosu. Rady, jak si zpestřit zdejší pobyt

Zdroj: swiss-image.ch

Nejvýše položené město Švýcarska umí zaujmout poměrně širokou a pestrou skupinu návštěvníků. Má to řadu důvodů. Především je to díky pestré nabídce volnočasových aktivit a výletů, které si zde mohou lyžaři vychutnat v době, kdy zrovna „nehoblují“ místní sjezdovky.

Běžkařské dráhy zdarma

Davos Klosters nabízí bohatou síť tras pro běžkaře zdarma. Vyberou si příznivci klasiky i bruslení. Běžecké tratě fungují již od října.

Bohaté menu pro milovníky kultury

Davos je nejvýše položeným městem Švýcarska a na výši je také jeho kulturní nabídka. Najdete tady překvapivě mnoho muzeí, ale i galerii expresionisty Ludwiga Kirchnera, který v Davosu žil.

Bruslařský areál

V loňském roce byl vybudován rozsáhlý bruslařský areál Eistraum Davos v centru města. Je tu několik propojených kluzišť i plochy pro curling a hokej.

Zdroj: swiss-image.ch

Spengler Cup

Hokej k Davosu patří a turnaj Spengler Cup, který se koná v období Vánoc, je oblíbený u hokejových týmů i fanoušků. Letos již podruhé si tady zahraje i český tým a sice Mountfield Hradec Králové.

Zlaté vejce

Při příjezdu do Davosu si nemůžete nevšimnout výrazné zlaté budovy hotelu Intercontinental. Jeho kovové opláštění vytvořila česká firma z Plzně. Budova má opravdu tvar vejce, a tak je každá deska jinak tvarovaná. Ať už se vám osobně budova líbí nebo ne, na um krajanů tady můžete být právem hrdí.

Schatzalp

Moc nepřeháníme, když řekneme, že Davos vlastně vznikl díky tuberkulóze. Na konci devatenáctého století tato nemoc začala ohrožovat řadu obyvatel z evropských měst, kde ovzduší výrazně zhoršila rozvíjející se průmyslová výroba. Lékaři zjistili, že ve Švýcarsku tuto nemoc prakticky neznají, a tak začali švýcarským horským vzduchem léčit – v Davosu vznikla první sanatoria pro bohaté nemocné Evropany. Velmi autentickou vzpomínkou na tuto dobu je dřívější sanatorium, dnes hotel Schatzalp. Z centra vás sem zaveze zubačka.

Rhétská dráha

Také první železnice vznikla právě pro pacienty, aby jejich doprava byla komfortní. Červené vláčky Rhétské dráhy brázdí krajinu dodnes a staly se její nedílnou součástí a ozdobou. Z Davosu si můžete udělat výlet i dvěma nejproslulejšími panoramatickými vlaky – Bernina Expressem a Ledovcovým Expressem.

Zdroj: www.rhb.ch

Romantický Sertig

Za romantikou se můžete vydat do údolí Sertig, kam vás zaveze poštovní autobus a kde vás čeká útulná restaurace a hotýlek s pohádkovým koutkem pro děti. Nebo vyrazte do údolí Dischmatal, tam se můžete nechat odvézt kočárem taženým koňmi!

Pivovar Monstein

Minipivovar v Monsteinu se donedávna honosil titulem nejvýše položený pivovar v Evropě. O titul ho připravili Italové. Návštěva s ochutnávkou ale stojí za to. Výborně povečeřet můžete i v místním hotelu Ducan, kde vám připraví vynikající švýcarskou zvěřinu.

(Visited 471 times, 1 visits today)