Trentinské termální prameny. Co takhle dát si lesní koupel?

Trentinské termální prameny. Co takhle dát si lesní koupel?

Zdroj: Val di Fassa Tourist Board

Není větší slasti než po dnu stráveném na mrazivém sněhu skočit do teplých termálů. Obzvlášť do těch, které tryskají v QC Terme Dolomiti. V Pozza di Fassa budete dozajista nadšeni moderním wellnessem, alpskou balneoterapií a originálním prostředím.

Jakmile vstoupíte do třípodlažního komplexu, můžete si podle typu procedur vybrat speciální terapeutické okruhy – sportovní, detoxikační, energizující a relaxační. Ty absolvujete při masážích, v saunách a v bazénech, které napájí termální pramen Alloch.

Zřídlo vyvěrající v srdci Dolomit od starověku má příjemnou teplotu (36 – 37 °C) a obsahuje především rozpuštěné minerály síry, vápníku a hořčíku. Tato kombinace pozitivně ovlivňuje činnost pohybového, nervového, dýchacího systému, stimuluje imunitu a zlepšuje metabolismus buněk.

Lesní koupel i velký výběr saun

O revitalizaci unavených svalů se postarají důmyslná vodní lůžka, masážní vodopády a silné podvodní proudy. Specialitou je pak venkovní lesní koupel. Z kouřící vody se pokocháte pohledem na okolní přírodu plnou zelených jehličnanů. Budete inhalovat i jejich velmi silnou pryskyřičnou vůni, jež krásně uvolní vaše dýchací cesty.

Pokud zatoužíte po větším teple, odeberte se do několika druhů saun lišících se od sebe teplotou, vlhkostí a vonnými esencemi (například éterické oleje, seno, alpské bylinky). Každopádně však navštivte rustikální saunu vypadající jako selská světnice Ladinů – obyvatel údolí Val di Fassa.

Zdroj: Val di Fassa Tourist Board
Zdroj: Val di Fassa Tourist Board
Zdroj: Val di Fassa Tourist Board
navigate_before
navigate_next

Originální zchlazení si následně užijete v ledové místnosti s pár stupni nad nulou, kde vám patnáct sekund bohatě postačí. Cestou labyrintem lázní vás pohledem dozajista přitáhne také solná jeskyně. Žlutě svítící prostor připomíná zářící sluneční komnatu. Kvádry soli zajišťují speciální mikroklima poskytující úlevu zahleněným průduškám, oteklé nosní sliznici a ucpaným dutinám.

V QC Terme Dolomiti je pro spokojenost klientů vše dotaženo do posledního detailu. V šatnách najdete odličovací, tělová mléka, sprchové gely, šampony a krémy na obličej. Máte tedy šanci otestovat kosmetiku s termální vodou, bylinnými extrakty a rostlinnými oleji, kterou vyrábí samotné lázně.

Až si vychutnáte všechny terapie, zamiřte do relaxačního patra. Tady se můžete válet na velikánských polštářích rozložených kolem krbu a přes velkou skleněnou stěnu pozorovat rozeklané štíty Dolomit. Nebo ulehnete na kulatá lůžka zavěšená ve vzduchu a pomalým houpáním upadnete do klidného spánku. Rovněž se vám budou líbit „kolébavá vajíčka“ vznášející se nad zemí jak ptačí hnízda nebo meditace se zvuky horské přírody.

Zdroj: Val di Fassa Tourist Board

Hostina v županu

Každý večer pořádá QC Terme Dolomiti pro své návštěvníky „Aperiterme“. Přímo v koupacím plášti si tak zajdete do restaurace, kde je formou bufetu připraveno občerstvení.  Kromě vynikajících sýrů, uzenin, obložených chlebů, zeleninových salátů, dezertů a ovoce, samozřejmě nechybí ani znamenité trentinské víno.

Text: Pavla Apostolaki

(Visited 588 times, 1 visits today)