Údolí Gastein: lyžování a relax na jednom místě

Údolí Gastein: lyžování a relax na jednom místě

Zdroj: www.skigastein.com

Mohlo by se říct: Další z pověstných rakouských “lyžařských fabrik”. Jenomže Gasteinertal má něco navíc. Má unikátní atmosféru, což už dnes není zdaleka všude pravidlem, a má… Teplé prameny. Takže lázně.

V celém údolí najdete hned několik tu menších, tu poměrně velkých lyžařských areálů, ne všechny jsou lanovkami propojené. To ale nemusí vadit, každý z nich si díky tomu uchovává jistá specifika, takže je opravdu z čeho vybírat. Třeba Sportgastein, to je doslova vysokohorský amfiteátr.

Není velký, ale s jedinou lanovkou a nahoře jedním vlekem působí přímo „ledovcovým“ dojmem. Také díky své nadmořské výšce i orientaci svahu mívá nejlepší sněhové podmínky v celém údolí, takže sezóna tu často trvá až do začátku května.

Úplně jiný charakter má zase Angertal, postranní údolí mezi Bad Hofgasteinem a Bad Gasteinem. Je modernější, díky tomu už má i velkokapacitní parkoviště, ke kterému je ale třeba vystoupat po klikaté horské silnici. Nástup do tohoto areálu je až ve výšce 1175 m n. m., tedy podstatně výše než jsou města v údolí. Svahy Angertalu jsou velmi členité, vybírat tu můžete z výživných červených a také černých sjezdovek, naproti tomu spodní část areálu je doslova velkou cvičnou loukou s velkorysým zázemím pro děti i rodiče.

Zdroj: www.skigastein.com

Velikým lákadlem pro celou rodinu je pak více než desetikilometrový sjezd z Hohe Scharte (2300 m) do Bad Hofgastein, překonáte při něm úctyhodné převýšení 1440 m.

No a jsme přímo v lázních! Až 5 milionů litrů horké vody v Gasteinertalu denně tryská ze země a ohřívá nejen dva veřejně přístupné lázeňské komplexy. V moderní komplexu Alpentherme můžete relaxovat co tělo i mysl ráčí: dětem bude k dispozici brouzdaliště i dva náročnější tobogány (vstup až od 10 let), dospělým zase velký saunový svět s designově vydařeným a velkoryse pojatým prostorem nazvaným Cascadia.

(Visited 1 times, 1 visits today)