Úvod Vuelty? První favorité jsou ze hry

Úvod Vuelty? První favorité jsou ze hry

Tak tohle přesně je Vuelta… Kratičká časovka a první hodně zvlněná etapa nadělaly v pelotonu pořádnou paseku a máme hned o něco jasněji. O pár favoritů méně, někteří další budou mít problémy.

Sicilský žralok Vincenzo Nibali z týmu Bahrain Merida, Australan Richie Porte z BMC a Brit Adam Yates z Michelton Scott jsou ze hry o červený trikot celkového vítěze. První ztrácí téměř 5 minut, Porte a Yates dokonce přes 14 minut. Všichni tři sice před Vueltou avizovali pochybnosti o formě a šancích a touze po celkovém prvenství, ale těžko tomu můžete hned věřit. Tak teď už víme, že si nevymýšleli.

Nibali se zjevně nevzpamatoval z úrazu obratle, jel to těžký zásah do organismu, má ho zacementovaný a bude zřejmě hodně opatrný, pokud vůbec bude chtít dojet. Ani Porte se podle všeho nezmátořil z těžkého pádu na kostkách 9. etapy Tour de France. U Adama Yatese to snad bude trochu jinak, doufejme, že se jen šetří na velké kopce, kde hodlá pomáhat bratru Simonovi.

Bohužel se potvrdily i obavy jediného českého závodníka Jana Hirta z Astany, který ztrácí už přes 12 minut. Uvidíme, jak se mu povede v horách.

A jak jsou na tom ostatní? Kolumbijec Miguel Lopez z Astany ztrácí téměř minutu a to je teprve po druhé etapě relativně dost. I když od Lopeze se očekávají skvělé výkony v horách, tam může ztrátu dohnat. Takový Louis Meintjes z Jižní Afriky má už ale hodně přes minutu, Rus Ilnur Zakarin z Kaťuše minutu a půl a Španěl Gorka Izaguirre z Bahrain-Merida dokonce přes 5 minut.

Naopak na prvních třech místech se usadili Polák Michal Kwiatkowski, velký favorit Sky, španělský hrdina Alejandro Valverde, který si přijel na Vueltu spravit náladu z Tour de France, a Nizozemec Wilco Kelderman ze Sunwebu. Hned za nimi Belgičan Laurens de Plus, na kterého pro červený trikot sází stáj Quick-Step Floors, se ztrátou ani ne půl minuty.

Text: Petr Pravda

(Visited 16 times, 1 visits today)