WGM Czech Open zažije profesionální premiéru Šimona Zacha

WGM Czech Open zažije profesionální premiéru Šimona Zacha

Zdroj: http://wogoma.cz

Profesionální premiéra Šimona Zacha, nejlepšího českého amatéra posledních let, je jedním z největších taháků golfového turnaje WGM Czech Open s dotací 600 tisíc korun. Letošní, v pořadí už šestý ročník se hraje od 1. do 4. srpna, stejně jako v předchozích pěti letech na hřišti Beroun Golf Clubu. Ten předchozí nastavil laťku hodně vysoko a přinesl řadu rekordních zápisů.

„Každý rok se snažíme posunout turnaj kvalitativně o něco výš, organizačně i hráčským polem. I díky konkurenci loni padlo několik rekordů, ať už v hodnotě konečného skóre, nebo rekordu hřiště. Těšíme se, co přinese letošek, který ozdobí svým prvním startem Šimon Zach, který uzavřel svou amatérskou kariéru a u nás si odbyde premiéru jako profesionál,“ uvedl Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořadatelské společnosti WGM.

Třiadvacetiletý Zach ukončil úspěšně studia na University of Louisville, během nichž se mu povedlo vyhrát i tři univerzitní turnaje a přidat ještě čtvrtý titul z turnaje The Gobbler Amateur v Arizoně. Jeho maximem v amatérském světovém žebříčku WAGR bylo 116. místo a v roce 2016 obsadil skvělé třetí místo na mistrovství Evropy.

„Myslím, že golf zůstává stejný, míčky ani jamky se nemění se změnou mého statusu. Mám za sebou osmnáct let v amatérském golfu a těším se na změnu. Otevírají se přede mnou nové možnosti i nové výzvy. Na WGM Czech Open jsem dosud nikdy nehrál, i proto se hodně těším. Po Czech Masters a turnajích Challenge Tour je to nejkvalitnější golfový podnik v Česku, proto jsem zvědavý na novou konkurenci,“ prozradil Zach před svou profesionální premiérou.

A co ví o berounském hřišti? „Hrál jsem na něm jen dvakrát. Naposledy před několika týdny. A musím říct, že se mi hřiště líbí. Myslím, že by mohlo vyhovovat mojí hře. Je hodně otevřené, nabízí různé herní možnosti a mohla by tady padat nízká skóre,“ dodal Zach, který se při své premiéře pokusí získat prémii ve výši 200 tisíc korun pro vítěze.

Nízká skóre padala i v loňském roce. Vítěz Filip Mrůzek zakončil turnaj se skóre -22, což byl nejnižší výsledek během pětileté historie turnaje. K tomu přidal i 62 ran ve třetím kole, což je nový rekord berounského hřiště.

Za hole-in-one nákladní vůz Tatra

Turnaj má i své jistoty a tradice. Patří mezi ně nákladní vůz Tatra jako odměna za hole-in-one na jamce č. 6. Letošní novinkou je odměna za eso na další tříparové jamce, kterou budou hodinky z limitované série značky Prim vyrobených speciálně při příležitosti turnaje – samozřejmě s golfovým designem. „Jejich tváří se stane právě novopečený profesionál Šimon Zach,“ doplnil Pavel Suchánek.

Další novinkou je proměna greenu na čtyřparové jamce č. 12, který prošel kompletní rekonstrukcí. „Je o trochu větší, snížili jsme jeho převýšení a díky tomu je na něm možné navrtat více pozic jamky. Ještě nás na něm čeká hodně práce, ale hrát se na něm bude. Stejně jako před rokem ale bojujeme se suchem a vysokými teplotami. Místy tady bylo skoro až 40 stupňů, ale věříme, že všechno zvládneme a připravíme opět kvalitní hřiště,“ konstatoval berounský greenkeeper Martin Šindler.

Čtyřkolový turnaj s dotací 600 000 korun, z nichž si vítěz „odkrojí“ 200 tisíc, je prioritně určený pro české hráče, profesionály i amatéry. Každoročně se ale v Berouně představí i řada zahraničních golfistů. Po dvou kolech následuje cut a do finálových kol v sobotu a v neděli postoupí jen 60 nejlepších golfistů. Ve středu 31. 7. je na pořadu tradiční Pro-Am.

Rekordní zápisy WGM Czech Open 2018:

  • 22 ran: nejnižší vítězné skóre
  • 10 ran: rekord hřiště Beroun GC
  • 140: hráčů na startu 1. kola
  • 153: přihlášených hráčů
  • 11 ran: skóre nejlepšího amatéra
  • +7 ran: hranice cutu po 2. kole
(Visited 87 times, 1 visits today)