Zastávku Světového poháru v Bansku ovládly Shiffrinová a Italky

Zastávku Světového poháru v Bansku ovládly Shiffrinová a Italky

Bulharské Bansko se v novém miléniu zařadilo mezi tradiční pořadatele Světového poháru ve sjezdovém lyžování, jehož termínová listina je jinak velmi nabitá a jednotlivá zimní střediska tak stojí hodně sportovní diplomacie, aby se do kalendáře “bílého cirkusu” prosadila.

O tomto víkendu závodily na svazích pohoří Pirin ženy a byla to prvotřídní svěťáková podívaná. Jaké byly její dva nejvýraznější momenty?

Tím prvním byly bezesporu dva triumfy Mikaely Shiffrinové. V posledních dvou slalomech (Záhřeb, Flachau) sice nebrala prvenství a těsně v nich nestačila na Slovenku Vlhovou, ovšem v rychlostních disciplínách si takříkajíc spravila chuť – v Bansku ovládla páteční sjezd i nedělní super-G. Vedoucí žena celkového pořadí SP si upevnila první příčku v tomto hodnocení a neohroženě míří za ziskem čtvrtého  křišťálového glóbu v řadě. Navíc to bylo již její 66. vítězství ve Světovém poháru a již “jen” dvacet titulů ji dělí od vyrovnání letitého rekordu fenomenálního Ingemara Stenmarka!

Druhým velkým momentem závodního dění v Bansku bylo sobotní galapředstavení italského týmu. Kompletní stupně vítězů totiž obsadily právě reprezentantky squadry azzury: 1. Curtoniová, 2. Bassinová, 3. Brignoneová. Zejména posledně jmenovaná zažívá životní sezonu a v celkovém pořadí svěťáku je druhá hned za Shiffrinovou. Italky disponují v posledních letech velmi silným týmem a letošní výsledky to jen potvrzují. Vždyť v první patnáctce seriálu SP figurují hned čtyři jména borkyň z Apeninského poloostrova…

(Visited 111 times, 1 visits today)